Kovo 2-4 d. Kauno sakralinės muzikos mokyklos direktorius kun. dr. Vilius Sikorskas ir choro „Cantore David“ grupės Pueri II choro vadovas Žilvinas Tarvydas Italijoje, Vatikane, dalyvavo tarptautinėje konferencijoje „Muzika ir Bažnyčia: kultas ir kultūra, 50 metų nuo Instrukcijos Musicam Sacram“ („Musica e Chiesa: culto e cultura a 50 anni dalla Musicam Sacram“), kurią organizavo Popiežiškoji kultūros taryba ir Katalikiškojo ugdymo kongregacija. Mokyklos direktorius šiame renginyje atstovavo ne tik Kauno sakralinės muzikos mokyklai, bet ir Lietuvos Vyskupų Konferencijai.
Konferencijos metu metu pranešimus skaitė prelegentai iš įvairių pasaulio šalių: Italijos, Ispanijos, Prancūzijos, Portugalijos, Vokietijos, Libano, Kubos ir kt.
Kovo 2 d. visi konferencijos dalyviai buvo sukviesti Vakarinei liturginei valandai į Vatikano Siksto koplyčią (Cappella Sistina). Liturgiją animavo Siksto koplyčios choras.
Kovo 3 d. rytą konferencijos dalyviai rinkosi į Šv. Mišias Šv. Petro bazilikoje, kuriose giedojo Popiežiaus teisių Sakraliosios muzikos instituto (Pontificio Istituto di Musica Sacra) choras. Šiame institute savo studijas baigęs ir chore giedojęs yra ir mokyklos direktorius, gerbiamas kun. Vilius Sikorskas.
Paskutinę konferencijos dieną, kovo 4 d., Klemenso VIII audiencijų salėje Vatikane sakralinės muzikos pasaulio atstovus prėmė popiežius Pranciškus. Kreipdamasis į konferencijos dalyvius popiežius akcentavo, kad konferencijos ekumeninės ir tarpdisciplininės perspektyvos šviesoje siekė pagilinti santykį tarp sakralinės muzikos ir šiuolaikinės kultūros, tarp krikščionių bendruomenių muzikinio repertuaro ir vyraujančių muzikinių tendencijų. Pasak Šventojo Tėvo, Bažnyčiai iškyla dviguba misija. Viena vertus, saugoti ir puoselėti turtingą ir įvairialypį praeities paveldą, naudojant jį harmoningai su dabartimi ir vengiant nostalgiškos ar „archeologinės“ vizijos. Kita vertus, būtina stengtis pilnai „įkultūrinti“ sakralinę muziką ir liturginį giedojimą į dabarties menines ir muzikines formas. Tai yra įkūnyti ir išversti Dievo Žodį į giesmes, garsus, dermes, kurios suvirpina mūsų amžininkų širdį, sukurdamos ir tikėjimui palankų emocinį klimatą, padedantį pilnai dalyvauti slėpinyje, kurį švenčiame (Vatikano radijas).